27 Niedziela Zwykła 2.10.2022

1.   We wtorek 4 października przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w środę 5 października św. Faustyny Kowalskiej, w piątek 7 października Matki Bożej Różańcowej i zarazem I piątek miesiąca. W tym dniu odwiedzimy chorych. Msza św. i spowiedź dla dzieci o 16.30, spowiedź dla dorosłych o 17.30.

2.   W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o 17.30. Różaniec dla dzieci będzie w czwartki o 16.30, dla młodzieży w środy o 17.30.

3.   W sobotę 8 października kandydaci do bierzmowania z klas ósmych przeżywać będą dzień skupienia. Zakończy się on czuwaniem modlitewnym z adoracją o godz. 19.00, na którą zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych.

4.   Msze św. wspólnotowe:
wtorek godz. 18.00 Wspólnota Dobrej Nowiny
środa godz. 8.00 za Rodzinę Radio Maryja i Ojczyznę
piątek godz. 18.00 Bractwo Miłosierdzia Bożego, oraz za dzieci objęte modlitwą Róż Różańcowych Rodziców.

5.   W dzisiejszym  „Gościu Niedzielnym” zachęcamy do lektury artykułu o wrześniowych warsztatach liturgiczno-muzycznych w naszej parafii. Warto zwrócić również uwagę na wywiad z kard. Konradem Krajewskim, który opowiada o swojej ostatniej wizycie na Ukrainie, oraz na wspomnienie o zmarłym przed tygodniem Franciszku Pieczce. Jest też do nabycia Gość Extra, poświęcony Bożemu miłosierdziu i jego apostołce – św. siostrze Faustynie.

6.   W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności:
śp. Danuta Możejko z ul. Kromera
śp. Janina Poźniak z ul. Kolejowej
Wieczny odpoczynek…

13.06.2021 mogliśmy gościć w naszej wspólnocie parafialnej siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus. Link do audycji w Radio Maryja, gdzie siostra Zygmunta opowiada o posłudze w Afryce.
radiomaryja.pl/multimedia/audycja-dla-chorych-misje-w-burundi/

05.04.2022 Przesyłam pozdrowienia od s.Samueli i s.Zygmunty, które gościliśmy w naszej parafii 13 czerwca 2021. Pamiętamy jak s.Zygmunta pięknie opowiadała o posłudze w Afryce. 5 kwietnia 2022 s.Zygmunta wyleciała do BURUNDI, gdzie w najbliższym czasie w GITEGA-SONGA podejmie się dokończenia budowy szkoły dla najbiedniejszych dzieci. Raz jeszcze siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus dziękują nam-parafianom za wspaniałą atmosferę podczas spotkań. I oczywiście wciąż pamiętają o nas w modlitwach.

17.04.2022 Serdeczne pozdrowienia z Gitegi(AFRYKA) od s.Zygmunty

W czasie pandemii koronawirusa, razem z NMP Gietrzwałdzką - Pani Ziemi Warmińskiej,
módlmy się o zdrowie duchowe, moralne, fizyczne w naszych rodzinach

Matko Boża Gietrzwałdzką Serdecznie Cię proszę, Niech Syna Twojego, w sercu moim noszę. Nie wypuszczaj mnie z Twojej opieki, Dopóki nie połączę się z Tobą w Niebie na wieki.

Przeczysta Dziewico, Matko Boża i Pani Gietrzwałdzka. Bądź pochwalona, łaski pełna Królowo nieba i ziemi. Oto ja twój syn (two­ja córka), staję przed Tobą z moimi kłopota­mi i zmartwieniami. Zdaję sobie sprawę, jak bardzo jestem słaby(a). Moje słabości i zanie­dbania, upadki i niewierności względem Cie­bie, a nade wszystko moje grzechy, nie po­zwalają mi nawet podnieść oczu ku Tobie.
Do kogóż jednak pójdę, jeśli nie do Ciebie, mojej Matki? Ty mnie najlepiej rozumiesz, wysłuchasz i dopomożesz. Ty przecież nieu­stannie wstawiasz się za mną u Twego Syna, wypraszasz mi Jego przebaczenie.  Uproś łaskę wytrwania w wierności Chrystusowi. Amen.

LINK do listy programów transmisji Mszy św: