OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30 Niedziela Zwykła – 24.10.2021 r.

1.   Msza św. Odnowy w Duchu Świętym będzie we wtorek o godz. 18.0, natomiast w czwartek przypada święto  św. apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

2.   Od dnia Wszystkich Świętych przez cały listopad codziennie o 17.30 będziemy  odmawiać Różaniec z Wypominkami za poleconych zmarłych, a o godz. 18.00 Mszę św. Gregoriańską za zmarłych. Wypełnione kartki można jeszcze składać do przygotowanej skarbony.

3.   W tym tygodniu zachęcamy do spowiedzi, abyśmy mogli zyskiwać odpusty za zmarłych w pierwszych dniach listopada.

4.   Spotkanie dla bierzmowanych z klas siódmych i ich rodziców dzisiaj po Mszy świętej wieczornej.

5.   W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci, aby na Mszę rodzinną o godzinie 12 przebrały się za swoich ulubionych Świętych. Przewidujemy słodkie nagrody, a po Mszy wspólne zdjęcie.

6.   Wspólnota młodzieżowa oraz Wspólnota Dobrej Nowiny zapraszają na czuwanie modlitewne przed Uroczystością Wszystkich Świętych w przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej.

7.   Dzisiaj „Gość Niedzielny”: przypomina postać papieża Jana Pawła I, którego beatyfikację zaplanowano na przyszły rok. Polecamy też szczególnie artykuł, który pomaga lepiej zrozumieć liturgię i wyjaśnia, czym różni się ona od zwykłej modlitwy.

13.06.2021 mogliśmy gościć w naszej wspólnocie parafialnej siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus. Link do audycji w Radio Maryja, gdzie siostra Zygmunta opowiada o posłudze w Afryce.
radiomaryja.pl/multimedia/audycja-dla-chorych-misje-w-burundi/

W czasie pandemii koronawirusa, razem z NMP Gietrzwałdzką - Pani Ziemi Warmińskiej,
módlmy się o zdrowie duchowe, moralne, fizyczne w naszych rodzinach

Matko Boża Gietrzwałdzką Serdecznie Cię proszę, Niech Syna Twojego, w sercu moim noszę. Nie wypuszczaj mnie z Twojej opieki, Dopóki nie połączę się z Tobą w Niebie na wieki.

Przeczysta Dziewico, Matko Boża i Pani Gietrzwałdzka. Bądź pochwalona, łaski pełna Królowo nieba i ziemi. Oto ja twój syn (two­ja córka), staję przed Tobą z moimi kłopota­mi i zmartwieniami. Zdaję sobie sprawę, jak bardzo jestem słaby(a). Moje słabości i zanie­dbania, upadki i niewierności względem Cie­bie, a nade wszystko moje grzechy, nie po­zwalają mi nawet podnieść oczu ku Tobie.
Do kogóż jednak pójdę, jeśli nie do Ciebie, mojej Matki? Ty mnie najlepiej rozumiesz, wysłuchasz i dopomożesz. Ty przecież nieu­stannie wstawiasz się za mną u Twego Syna, wypraszasz mi Jego przebaczenie.  Uproś łaskę wytrwania w wierności Chrystusowi. Amen.

LINK do listy programów transmisji Mszy św: