OGŁOSZENIA PARAFIALNE: 22 stycznia 2023

1.   W dniu dzisiejszym siostry Pallotynki obchodzą uroczystość swojego założyciela św. Wincentego Pallottiego. Całe Zgromadzenie sióstr polecamy modlitwom naszych parafian.

2.   Również dzisiaj w Hotelu Krasicki o godz. 18.00, odbędzie się Koncert Charytatywny Angeliki Walkiewicz dla walczącej Ukrainy. Wstęp wolny.

3.   Informujemy parafian, że pani psycholog z naszej Poradni Rodzinnej, jest gotowa przyjąć zainteresowane osoby w drugie czwartki miesiąca, po wcześniejszym uzgodnieniu. Telefon kontaktowy znajduje się w oknie Domu Pielgrzyma.

4.   We wtorek o godz. 18.00, Msza św.  Odnowy w Duchu Świętym

5.   Plan kolędy:

Poniedziałek-od 15.30: Kościuszki numery parzyste od 6 do 30 włącznie
Wtorek-od 15.30: Świętochowskiego, Kolejowa, Lipowa
Środa-od 15.30: Piłsudskiego
Czwartek-od 15.30: Warmińska bloki prócz 10, czyli numery nieparzyste od 21 do 37
Piątek-od 15.30: Warmińska domki i blok 10 oraz Wierzbickiego
Sobota-od 9.00: Kościuszki numery od 32 do końca oraz Pułaskiego, Wybickiego,Orła Białego, Akacjowa, Pionierów, Miodowa i Piękna

6.   Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecamy recenzję książki osobistego sekretarza papieża Benedykta XVI, opowiadającej o latach spędzonych przez niego u boku zmarłego papieża, oraz artykuł wyjaśniający biblijne wzmianki o nawróceniu św. Pawła Apostoła.

7.   W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Józef Jankun z ul. Kromera
śp. Tadeusz Ferenc z Szyldaka
Wieczny odpoczynek…

13.06.2021 mogliśmy gościć w naszej wspólnocie parafialnej siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus. Link do audycji w Radio Maryja, gdzie siostra Zygmunta opowiada o posłudze w Afryce.
radiomaryja.pl/multimedia/audycja-dla-chorych-misje-w-burundi/

05.04.2022 Przesyłam pozdrowienia od s.Samueli i s.Zygmunty, które gościliśmy w naszej parafii 13 czerwca 2021. Pamiętamy jak s.Zygmunta pięknie opowiadała o posłudze w Afryce. 5 kwietnia 2022 s.Zygmunta wyleciała do BURUNDI, gdzie w najbliższym czasie w GITEGA-SONGA podejmie się dokończenia budowy szkoły dla najbiedniejszych dzieci. Raz jeszcze siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus dziękują nam-parafianom za wspaniałą atmosferę podczas spotkań. I oczywiście wciąż pamiętają o nas w modlitwach.

17.04.2022 Serdeczne pozdrowienia z Gitegi(AFRYKA) od s.Zygmunty

W czasie pandemii koronawirusa, razem z NMP Gietrzwałdzką - Pani Ziemi Warmińskiej,
módlmy się o zdrowie duchowe, moralne, fizyczne w naszych rodzinach

Matko Boża Gietrzwałdzką Serdecznie Cię proszę, Niech Syna Twojego, w sercu moim noszę. Nie wypuszczaj mnie z Twojej opieki, Dopóki nie połączę się z Tobą w Niebie na wieki.

Przeczysta Dziewico, Matko Boża i Pani Gietrzwałdzka. Bądź pochwalona, łaski pełna Królowo nieba i ziemi. Oto ja twój syn (two­ja córka), staję przed Tobą z moimi kłopota­mi i zmartwieniami. Zdaję sobie sprawę, jak bardzo jestem słaby(a). Moje słabości i zanie­dbania, upadki i niewierności względem Cie­bie, a nade wszystko moje grzechy, nie po­zwalają mi nawet podnieść oczu ku Tobie.
Do kogóż jednak pójdę, jeśli nie do Ciebie, mojej Matki? Ty mnie najlepiej rozumiesz, wysłuchasz i dopomożesz. Ty przecież nieu­stannie wstawiasz się za mną u Twego Syna, wypraszasz mi Jego przebaczenie.  Uproś łaskę wytrwania w wierności Chrystusowi. Amen.

LINK do listy programów transmisji Mszy św: