AKTUALNOŚCI

Pielgrzymka do Rzymu

W dniu 24 kwietnia br. czterdziestu sześciu parafian na czele z ks. proboszczem Romanem Chudzikiem i ks. wikariuszem Pawłem Rzosińskim, udało się z pielgrzymką do Rzymu na kanonizację świętych Jana XXIII i Jana Pawła II.

Oprócz udziału w uroczystościach kanonizacyjnych i zapoznaniem się z zabytkami Wiecznego Miasta, lidzbarczanie modlili się w następujących sanktuariach:
-Jasna Góra
-św. Antoniego w Padwie
-Świętego Domku w Loretto, nawiedzając również polski cmentarz wojenny
-Świętego Oblicza w Manopello
-św. Franciszka w Asyżu.
W Wiecznym Mieście pielgrzymi wspominali Mękę Pańską na Świętych Schodach, nawiedzili katedrę Rzymu na Lateranie, uczestniczyli we Mszy św. na grobie św. Wincentego Pallotiego, a przede wszystkim nawiedzili groby świętych papieży: Piotra Apostoła, Jana XXIII i Jana Pawła II. Pielgrzymi spotkali w Rzymie osoby związane z naszą parafią: o.Narcyza Klimasa OFM, znanego z pielgrzymki do Ziemi Świętej i zeszłorocznych rekolekcji adwentowych, siostrę Grażynę, Pallotynkę pracującą poprzednio w Lidzbarku Warmińskim oraz ks. dra Grzegorza Puchalskiego, rektora WSD w Elblągu, który pochodzi z naszej parafii.
Pielgrzymi powrócili do Polski w dniu 1 maja, przywożąc ze sobą wiele niezapomnianych chwil i wielkie przeżycia duchowe.