Uroczystość trzeciomajowa

W liturgiczną uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i w Narodowe Święto Konstytucji 3 maja w naszym kościele została odprawiona Msza św. za Ojczyznę.

Modlitwie przewodniczył ks. proboszcz Roman Chudzik, w koncelebrze z ks. mjr Markiem Wojnowskim SAC – proboszczem parafii wojskowej p.w. św. Jana XXIII w Bartoszycach i kapelanem garnizonów Bartoszyce i Lidzbark Warmińśki, który był kaznodzieją podczas tej Świętej Liturgii. Żołnierze 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego wystawili wojskową asystę honorową i kompanię honorową, zaś lidzbarska orkiestra strażacka wespół z naszym organistą zapewniła oprawę muzyczną. Po Mszy św. na cmentarzu komunalnym odbył się apel pamięci, podczas którego modlitwę poprowadził ks. kapelan.