AKTUALNOŚCI

W sobotę 10 maja br. w naszym mieście odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. Rozpoczęły się one Mszą św. o godz. 12.00 w naszym kościele.

Udział w Najświętszej Ofierze strażackie poczty sztandarowe z terenu powiatu, strażacka orkiestra dęta, kierownictwo Państwowej Straży Pożarnej na czele z zastępcą komendanta wojewódzkiego, władze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, na czele z członkiem prezydium Zarządu Głównego, przedstawiciele samorządów, służb mundurowych i zaproszeni goście. Eucharystię sprawował ks. proboszcz Roman Chudzik, zaś kazanie wygłosił członek miejscowej OSP, ks. wikariusz Paweł Rzosiński.
Po zakończonej Mszy św. uroczystości przeniosły się pod Wysoką Bramę. Tam podczas uroczystego apelu ksiądz proboszcz otrzymał Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa.