UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ

KRÓLOWEJ POLSKI

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w tym roku przypadła w niedzielę i w związku z tym, na mocy dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, liturgiczne obchody zostały przeniesione na sobotę 2 maja. Kongregacja zezwoliła, aby w niedzielę 3 maja w kościołach parafialnych odprawić jedną Mszę św. ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W naszej parafii została odprawiona Uroczysta Msza św. z udziałem władz samorządowych, pocztów sztandarowych i wiernych naszej parafii. Mszy św. przewodniczył ks. Proboszcz Roman Chudzik, który również do zgromadzonych wiernych wygłosił homilię. Dziękowaliśmy Matce Najświętszej za łaski i opiekę którą otacza naszą Ojczyznę i wszystkich nas.