AKTUALNOŚCI

---OGŁOSZENIA--- I Niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2021

 ---1. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Warmiński przysłał do naszej parafii diakona Grzegorza Antczaka, aby  w czasie Wielkiego Postu odbywał praktykę duszpasterską. Księdza Diakona witamy z radością w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy mu owocnej posługi.

---2. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową dla dzieci o godz. 1630 i dla dorosłych o godz. 1730, a w niedziele o godz. 1730 na Gorzkie Żale. Korzystajmy z tych tradycyjnych nabożeństw wielkopostnych, które pomogą nam przeżywać święty czas pokuty i nawrócenia.

---3. Drogę Krzyżową w piątek o godz. 1730 poprowadzą Siostry Pallotynki, o Słudze Bożym ks. Stanisławie Szulmińskim pallotynie, którego proces beatyfikacyjny trwa od dwóch lat.

---4. Msze św. wspólnotowe:
niedziela (28 II)  godz. 1800 Za zmarłych w lutym

---5.   W kościele przy filarze mamy pojemnik na zużyte telefony komórkowe, tablety, smartfony, będzie również  oddzielny na zniszczone lub nieaktualne pieniądze wszystkich krajów świata. Można je składać w czasie Wielkiego Postu, jako pomoc na remont Domu Rekolekcyjnego Zacheusz w Nowym Kawkowie, który służy dzieciom i młodzieży.

---6. Wójt Gminy Lidzbark Warmiński informuje, że Gmina świadczy usługi indywidualnego transportu do placówek zdrowia, rehabilitacji, aktywizacji społecznej i edukacyjnej. Z usługi mogą korzystać osoby pełnoletnie niepełnosprawne (starsze, poruszające się o kulach, na wózkach, niewidome). Kontakt telefoniczny lub osobisty w Urzędzie Gminy. Więcej informacji w gablocie przed kościołem.