AKTUALNOŚCI

 

 

 

II Niedziela Adwentu – 06.12.2020 r.

1.  Przy wyjściu z kościoła można dzisiaj złożyć ofiarę do puszki jako pomoc „Kościołowi na Wschodzie”. Można również nabyć świece Caritas, rozprowadzane w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”, oraz prasękatolicką i opłatki na wigilię rozprowadzane przez Pana Organistę i Siostry.

2.  We wtorek 8 grudnia przypada piękna uroczystość adwentowa, Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 18.00.

3.  Za tydzień rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Michał Kuciński – ojciec duchowny w naszym Seminarium Duchownym. Porządek rekolekcji:  sobota godz. 18.00, niedziela7.30, 9.00 10.30, 12.00 (dla dzieci), 18.00 (dla młodzieży); poniedziałek i wtorek: 8.00, 10.00, 12.00, 16.30 (dla dzieci), 18.00, 19.15  (dla młodzieży).

4.  Można zgłaszać chorych, aby skorzystali z Sakramentów św.

5.  Podczas rekolekcji będzie prowadzona tradycyjna zbiórka artykułów spożywczych do paczek świątecznych dla ubogich rodzin.

6.  Spowiedź  będzie w budynkach parafialnych nr 2 i nr 3 w wyznaczonych godzinach (40 minut przed Mszą św.). Informacje na ten temat będą wywieszone na drzwiach budynków.

7.  Wczoraj otrzymaliśmy wiadomości o śmierci znanych nam kapłanów: ojca werbisty Artura Chludzińskiego-pochodzącego z naszej parafii, a ostatnio był proboszczem w Pieniężnie oraz ks. Kan. Władysława Boksy, którego pogrzeb będzie w naszym kościele-w najbliższy piątek o godz. 10.30.

8.  W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Teresa Bielewicz z ul. Szwoleżerów
śp. Sławomir Miros z ul. Kwiatowej
śp. Karol Pastuch z ul. Legionów
śp. Wacław Łapko z ul. Piłsudskiego
śp. Józef Petryk z ul. Nowej
śp. Zofia Krzemińska z ul. Powstańców W-wy
śp. Lucja Sowińska z ul. Prostej 
Wieczny odpoczynek…