AKTUALNOŚCI

W dniu wczorajszym odbyło się spotkanie Braci z Chorągwi św. Apostołów Piotra i Pawła funkcjonującej przy naszej parafii. Zebraniu przewodniczył Zacny Wielki Szpitalnik i Wielki Rycerz Roman Sobolewski. Obecni byli również Czcigodny Ksiądz Proboszcz Roman Chudzik ,  Ksiądz Kapelan Zacny Brat Paweł Rzosiński  oraz Czcigodny Ksiądz Bogdan Okraska - wikariusz.
Bracia Rycerze przyjęli plan działań na najbliższe tygodnie. Podjęli między innymi uchwałę o zakupieniu na potrzeby Parafii mikrofonu i kabla, który ma służyć podczas procesji i innych uroczystości plenerowych. Korzystając z wiedzy Braci Żołnierzy - Andrzeja Panasiuka i Piotra Majewskiego, postanowili przeprowadzić szkolenie z pierwszej pomocy z użyciem fantomu i specjalistycznej skrzynki z wyposażeniem ratowniczym.
W dniu 28 września b.r. o godzinie 15 Bracia Rycerze z Lidzbarka Warmińskiego wezmą udział w publicznej Koronce do Miłosierdzia Bożego w ramach programu Iskra Bożego Miłosierdzia (http://www.iskra.info.pl/). 
W ramach formacji rycerskiej Bracia z Warmii wybierają się w październiku na dzień skupienia do Pieniężna do Klasztoru Ojców Werbistów. Jednodniowe rekolekcje poprowadzi Ksiądz dr. Antoni Jucewicz SVD, znany pozostałym Braciom z niezapomnianych rekolekcji w ubiegłym roku. Również w Pieniężnie zostanie niebawem powołana druga Chorągiew Warmińska. Lidzbark może się pochwalić kolejnymi kandydatami do Rycerstwa, którzy zostaną zaprezentowani na najbliższym spotkaniu Braci.