AKTUALNOŚCI

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:19 Niedziela Zwykła 9.08.2020 r.

1.     W czwartek przypada Dzień Fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

2.     W sobotę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu katolicy zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy świętej.  W naszym kościele porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę, z poświęcenie ziół i kwiatów.

3.     Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy przyszłych kapłanów, nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Studia pięcioletnie i trzyletnie są bezpłatne, a każdy student ma do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Zaproszone są osoby w każdym wieku.

4.     W wakacje zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, w którym co tydzień można znaleźć interesujące artykuły. W dzisiejszym numerze informacje o Lidzbarskiej Pielgrzymce Pieszej do Gietrzwałdu.

 

Razem z NMP Gietrzwałdzką - Pani Ziemi Warmińskiej,
módlmy się o zdrowie duchowe, moralne, fizyczne w naszych rodzinach
Módlmy się. Panie, nasz Boże, daj nam, sługom swoim, cieszyć się trwałym zdrowiem duszy i ciała, a za wstawiennictwem Najświętszej Maryi, Pani Gietrzwałdzkiej, uwolnij nas od doczesnych utrapień i obdarz wieczną radością. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Warmińskie Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w Rekolekcjach wielkopostnych #skracamydystans 2020 na profilu duszpasterstwa
na Facebooku i na kanale duszpasterstwa na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UCc0xsDcPK45jsIh7zRJWHAQ

- dla dzieci – 22 marca(niedziela) g.10:00 

- dla młodzieży starszej i młodszej - poniedziałek (23 marca) g.10:00.

Rekolekcje będą trwać  trzy dni.

link do LISTY TRANSMISJI NABOŻEŃSTW W POLSCE:
https://episkopat.pl/msze-swiete-transmisje/
https://episkopat.pl/transmisje-drogi-krzyzowej/

UWAGA KANDYDACI DO BIERZMOWANIA:
- - -TERMINARZ SPOTKAŃ niedzielnych po Mszy wieczornej(Dom Pielgrzyma):ODWOŁANIE SPOTKAŃ WZ Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA. Jednocześnie prosimy Młodzież o czytanie ze zrozumieniem pytań i odpowiedzi katechizmu w tzw indeksie - w domu
- - -TERMIN BIERZMOWANIA: 27 MAJA 2020, godz. 18.

Podkategorie