Żywy Różaniec

Patron – Matka Boża Różańcowa

Wspólnota powstała zaraz po zakończeniu II wojny światowej.
W czasie wszystkich objawień Matka Boża prosi o odmawianie Różańca. W odpowiedzi na prośbę Maryi każdy członek wspólnoty codziennie odmawia Różaniec w jednej, tej samej intencji modlitewnej, która zmienia się w każdą pierwszą sobotę miesiąca. „Róża” składa się z 20 osób. Każda z osób odmawia jedną, tę samą Tajemnicę Różańca przez cały miesiąc. Modląc się w ten sposób, wspólnota w ciągu dnia odmawia cały Różaniec, czyli wszystkie cztery części. Stąd też nazwa „Żywy Różaniec”. W naszej Parafii mamy 15 „Róż”. Troską wspólnoty jest wspieranie, nie tylko modlitewne: ludzi chorych, biednych, rodzin wielodzietnych, jak również pomoc Parafii.

Opiekun Wspólnoty – Ksiądz Roman Chudzik, Pani Maria Sinkiewicz

Liczba członków Wspólnoty – 292 osoby

Spotkamy się – w Domu Pielgrzyma – w terminie podanym przez Księdza Opiekuna, w ogłoszeniach parafialnych – spotkanie formacyjne. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. w intencji podanej przez Wspólnotę - godzina podana w ogłoszeniach parafialnych. W każdy drugi piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu.